Vozač KYB EKS JC pobijedio je na WRX prvenstvu!

21 pro 2021

Titulu Prvaka svijeta Rallycross 2021 osvojio je vozač KYB EKS JC Johan Kristoffersson tijekom posljednjeg, snježnog vikenda utrke na stazi Nürburgring u Njemačkoj.

Švedski vozač Kristoffersson započeo je posljednji vikend natjecanja u Rallycrossu na drugom mjestu u općem poretku s 17 poena manje od vodećeg. Tijekom prvog dana smanjio je zaostatak na 4 poena. Drugoga dana postupno je smanjivao zaostatak i preuzeo vodstvo, što je značilo da je morao samo završiti finale drugog dana ispred svojeg glavnog rivala i to je uspio.

Pri kraju posljednje utrke dva su najbolja vozača imala isti broj poena. Kristoffersson je osvojio prvenstvo zahvaljujući tome što je imao više pobjeda u utrkama – u sezoni tijekom koje se KYB EKS JC morao suočiti s mnogim izazovima povezanim s kaznama i problemima s automobilima. Nakon 1/3 natjecanja u sezoni Kristoffersson je u odnosu na vodeće zaostajao čak 28 poena.

Kristoffersson je dosad osvojio najviše WRX titula. To je bilo njegovo četvrto Svjetsko prvenstvo RX i prva sezona u KYB EKS JC. Time se učvršćuje njegova pozicija najuspješnijeg vozača u povijesti tog sporta. Kao komentar na svoju pobjedu rekao je: „Četvrto zlato u prvenstvu! Ovo je apsolutno nevjerojatno. To je jako važno postignuće za sve članove tima, stvarno su jako naporno radili ove godine i stalno su vjerovali da imamo šansu osvojiti titulu. Najvažnije je da se nismo predali!“

Čestitke za Kristofferssona i veliko poštovanje za njegove kolege iz tima Enzo Ide koji je tijekom vikenda imao vrlo važnu ulogu, završavajući svoje prvo kompletno WRX prvenstvo na 6. mjestu. Čestitke zaslužuje i cijeli tim inženjera, mehaničara i pomoćnog osoblja na koji se uvijek može osloniti. Ovo je posljednja godina kada se WRX automobili natječu s tradicionalnim motorima s unutarnjim izgaranjem, jer će od sljedeće sezone sudjelovati na utrci kao električni automobili.